McDonald´s Cup

Dne 2.5. 2017 se ZŠ Rybná zúčastnila prestižního již 20 ročníku fotbalového McDonald´s Cupu v Rychnově nad Kněžnou. Sešlo se zde 10 škol z okresu a z toho jediná z obce. Ta naše. Už tedy samotná účast byla pro nás úspěch 🙂 Před turnajem jsme měli po škole 2 užitečné tréninky, abychom si „oťukali“ fotbalový míč, zkusili si s ním slalom, kopli si rohový kop, penalty a na závěr si dali krátký mač.
     Počasí v Rychnově bylo pod mrakem, sem tam mrholilo, jenže nejsme z cukru a vydrželi jako ostatní až do konce. Chválím všechny děti, bojovali jeden za všechny, všichni za jednoho ! V jejich očích bylo vidět odhodlání a radost. A že nevyhráli ? To vůbec nevadí ! V mužstvech jako Kostelec, Rychnov, nebo Vamberk hrálo i 5 fotbalistů, kteří 2x týdně trénují a o víkendu hrají třeba proti Hradci. My zase měli v týmu 2 bojovná děvčata Áňu a Viki. Radovali jsme se 2x po vstřelení hezkých gólů Vašíka a Pavlíka ! Měli jsme i smůlu při trefování tyček, či břevna, Tom by mohl vyprávět … Všichni dřeli, ať to byl Luky, Kuba, Dan, či druhý Tom a Pavlík. Hodně dětí z okresu dnes ví, že fotbal rádi hrajeme i v Rybné nad Zdobnicí.

P.Kumpošt

Permanent link to this article: http://skola.rybna.cz/2017/05/mcdonalds-cup/