„Nejlepší jedlík polévky“

Vzhledem k tomu, že v loňském školním roce byly reakce na tuto soutěž pozitivní, rozhodli jsme ji i z důvodů žádosti žáků letos opakovat.                                                              Od září 2017 do prosince 2017  jsme v naší školní jídelně                                                    v ZŠ a MŠ Rybné nad Zdobnicí  opět soutěžili o „Nejlepšího jedlíka polévky“.

A co jsme pro to museli udělat?

-podle chuti se snažit sníst všechnu polévku

-vrátit na tácek prázdnou misku od polévky

-pokud možno nevracet polévku

-soutěž byla dobrovolná

Nejdříve výsledky zaznamenávala vychovatelka ŠD, která má žáky během obědů na starosti, ale později sami žáci projevili zájem a pravidelně se střídali v této evidenci. Ostatní zase vzorně těmto zapisovatelům hlásili prázdnou nebo plnou misku od polévky. I když někteří žáci během soutěže byli nemocní, po uzdravení se snažili body zase dohnat. Soutěž byla ukončena dne 15. 12. 2017. Následující pondělí jsme spočítali body, soutěž vyhodnotili a ocenili první tři místa.  Žáci obdrželi drobné ceny.  Všechny zajímali výsledky soutěže, které jsou vystaveny na nástěnce chodby ZŠ.

Jana Janovcová, vychovatelka ŠD

Permanent link to this article: http://skola.rybna.cz/2017/12/nejlepsi-jedlik-polevky/