Print this Stránka

Pavel Kumpošt – fotbal a šachy

Pavel je už od malička plný energie. Když si už v 1 ½ letech na zahradě kopal do míče, postavil tatínek branky a spolu s ním a bratrem hráli fotbal skoro denně. Bylo vidět, jak je po gólech hladový a jak ho fotbal baví. Když se byl s rodiči podívat na trénink ve Vamberku, už tam zůstal. Poznal hodně nových kamarádů. Jako 6-tiletý nastoupil k prvnímu zápasu za mladší přípravku Baníku Vamberk jako útočník. Kluci získali v okresní lize hodně medailí, ale hlavně společných zážitků. Protože se mu dařilo, vybrali si ho trenéři do Okresního týmu talentů a později i Spartaku Rychnov, který hraje již kraj. Velice rád reprezentuje i rybenskou školu. Krom fotbalu ho baví celá řada jiných sportů, jako ping-pong, florbal, nohejbal, cyklistika a v zimě lyžování.
Pavlíka baví ještě jedna hra a to královská, šachy. Začal ve 3 ½ letech a učitelkou mu byla maminka. Protože si je velmi oblíbil, přihlásili ho rodiče do Šachové školy Panda v Rychnově. V 7 letech mu nabídl trenér Jiří Daniel turnaje v Královéhradeckém kraji. Ze své kategorie začal brzy vozit medaile a díky dalším úspěchům se kvalifikoval i na Mistrovství ČR 2015 v Klatovech a 2016 v Harrachově. Vyhrál Velkou cenu Hradce Králové, nebo Velikonoční turnaj v Hostinném. Největší radost měl ze soutěže týmů, kdy s kamarády z Pandy v letech 2015 a 2017 vyhráli zlaté medaile a stali se nejlepšími v kraji. Zúčastnil se již 4x Mistrovství ČR družstev.

Permanent link to this article: http://skola.rybna.cz/uspechy-nasich-zaku/pavel-kumpost-fotbal-a-sachy/