Fotoalbum ZŠ 2016-2017

 

Dne 13. 10.2016 naši školu navštívila paní Balvínová se stavebnicí Geomag. Děti měly možnost dát prostor své fantazii a s pomocí této tvořivé stavebnice vznikala pod jejich rukama zajímavá díla, která můžeme vidět na fotkách. Děti se na toto kreativní dopoledne každý rok velmi těší a je příjemné vidět, jak je práce se stavebnicí Geomag baví.

Dne 24. 11. 2016 byla naše škola pozvána jako každý rok na společné “Adventní dílny“se Základní školou a mateřskou školou Slatina nad Zdobnicí. Odjížděli jsme brzy ráno autobusem do Slatiny, kde nás ve škole nejdříve uvítala paní ředitelka, která nás postupně uvedla do jednotlivých tříd od 1. ročníku po ročník pátý. V každé třídě měla paní učitelka připravený výrobek, který měly děti ze Slatiny a z Rybné společně vyrábět, poté si ho mohly odnést domů. Bylo to velmi příjemné dopoledne, během kterého si děti vytvořily velmi krásné vánoční výrobky, ze kterých jsme měli všichni radost.

Během celého měsíce listopadu probíhala soutěž pro děti z MŠ a ZŠ „O nejnápaditějšího ježka“. Cílem této soutěže bylo vytvoření co nejzajímavějšího ježka, fantazii se meze nekladly. Do soutěže se zapojilo celkem 24 dětí a jedna paní učitelka. Některé ježky vytvářely děti samy (převážně ty starší), jiné ježky pomáhaly dětem tvořit rodiče. Každého vytvořeného ježka měli soutěžící za úkol ještě nafotit a zaslat na školní mail. To se také stalo a k mému příjemnému překvapení se sešlo 25 fotek krásných a nápaditých výtvorů – ježků. A bylo opravdu nač se dívat. Všechny obrázky jsme pak vytiskli a v prostorách tělocvičny proběhla menší výstava ježčích krasavců, probíhalo hodnocení a výběr 6 nejzajímavějších ježků. Nápadití a krásní byli všichni ježci, ale aby soutěž byla soutěží, někteří se musí umístit na předních místech. Takové ježky měly za úkol vybrat děti z naší školy, zaměstnanci školy, rodiče, dvě zástupkyně Obce, návštěvy, které se mihly školou, a ti, co byli náhodně „odchyceni“. :-) Každý účastník soutěže dostal odměnu a prvních šest autorů nejnápaditějších ježků získalo ještě i nějaký drobný dáreček navíc. Byly to opravdu moc hezké práce. Všem zúčastněným děkuji za účast a za vynaložené úsilí, máme radost a doufáme, že až se zase vyhlásí další soutěž, tak účast bude podobně hojná. Děkuji. Jitka Dytrtová

Úspěch žáků naší školy ve výtvarné soutěži! Jana Letáčková, Viktorie Hlaváčová a Michaela Kozlová obsadily 3. místo v 1. ročníku výtvarné soutěže pro žáky ZŠ a víceletých gymnázií na téma MOJE MĚSTO/MOJE VESNICE, kterou vyhlásilo Gymnázium F. M. Pelcla v Rychnově nad Kněžnou. Gratulujeme! Do soutěže se nadšeně zapojili i ostatní žáci 4. a 5. ročníku naší školy. I když se neumístili na předních místech, protože konkurence byla opravdu velká, patří jim poděkování za jejich snahu!

Dne 22. 2. 2017 jsme se zúčastnili „Diskotékového odpoledne“, které jsme prožili společně s našimi kamarády ze spřátelené Základní školy speciální Neratov a s dětmi z Erudia Žamberk. Společný program začínal ve 14:00 hodin v tanečním klubu Tobogán v Žamberku a trval do 17:00 hodin. Děti si tance a zábavy doopravdy užily. Protančily celé tři hodiny a společně zpívaly známé písničky, které jsou v současné době mezi dětmi oblíbené. Bylo velmi hezké sledovat, jak se všechny děti bez rozdílů baví a panuje mezi nimi přátelská atmosféra.

Dne 22. února dva žáci, Eliška F. a Adam V., reprezentovali naši školu v recitační soutěži „Rychnovský zvoneček“, kterou pořádal DDM v Rychnově nad Kněžnou. Naučily se báseň, kterou pro ně připravila paní učitelka Radka a s touto naučenou básní poté vystoupili v Rychnově před porotou. Třebaže se naši žáčci neumístili na předních místech, patří jim velké poděkování za snahu a reprezentaci naší malé školy. Děkujeme.

Dne 14. března jsme měli možnost zúčastnit se zážitkového programu se psím spřežením. Se svými 11 psy nás přijela navštívit paní B. Vlčková s manželem, kteří se chovu takto účelově chovaných psů věnují už mnoho let. Bylo to příjemně prožité dopoledne, děti měly možnost poslechnout si zajímavé informace o chovu tažných psů, mohly si je pohladit a v závěru programu se mohly svézt. Program byl vhodný jak pro naše děti z MŠ a ZŠ, ale také pro naše kamarády ze Speciální ZŠ Neratov, kteří taktéž odjížděli spokojení. Děkujeme za příjemné chvíle. video zde - https://vimeo.com/209436384

Na jaře letošního školního roku vyhlásila základní škola Voděrady z okresu Rychnov nad Kněžnou výtvarnou soutěžní výstavu s názvem „Stroje, strojky, stroječky“. Dětem naší školy se téma zalíbilo natolik, že se hned pustily do vyrábění trojrozměrného objektu robota. A tak s pomocí fantazie, vynalézavosti a šikovných rukou Pavlíka Kumpošta, Anetky Kašparové a Toma Stárka vzniklo dílo s názvem „Robotí láska“. Práce zaujala návštěvníky výstavy natolik, že byla oceněna „Cenou dětského diváka“.

Dne 23. 5. 2017 jsme jeli na dlouho plánovaný výlet do Moravského krasu. Zde jsme navštívili Punkevní jeskyně s propastí Macochou a Dům přírody. Výletu se zúčastnili žáci naší školy, některé děti s sebou měli babičky nebo maminky, a aby byl autobus plně obsazen, jelo s námi ještě několik dětí s rodiči z vedlejší vesnice. Počasí nám přálo, prohlídka jeskyní a plavba lodí s humorným komentářem lodivoda byla nejen pro děti, ale i pro dospělé, zážitkem. Po občerstvovací pauze následovala návštěva Domu přírody, kde jsme byli součástí komentované prohlídky expozice „Tajuplné podzemí“, po které následoval 3D film o přírodě. Poté nás čekala už jen zpáteční cesta autobusem s občerstvovací pauzou na čerpací stanici. Doufám, že se dětem i dospělým výlet líbil.

Dne 2.5. 2017 se ZŠ Rybná zúčastnila prestižního již 20 ročníku fotbalového McDonald´s Cupu v Rychnově nad Kněžnou. Sešlo se zde 10 škol z okresu a z toho jediná z obce. Ta naše. Už tedy samotná účast byla pro nás úspěch :) Před turnajem jsme měli po škole 2 užitečné tréninky, abychom si "oťukali" fotbalový míč, zkusili si s ním slalom, kopli si rohový kop, penalty a na závěr si dali krátký mač. Počasí v Rychnově bylo pod mrakem, sem tam mrholilo, jenže nejsme z cukru a vydrželi jako ostatní až do konce. Chválím všechny děti, bojovali jeden za všechny, všichni za jednoho ! V jejich očích bylo vidět odhodlání a radost. A že nevyhráli ? To vůbec nevadí ! V mužstvech jako Kostelec, Rychnov, nebo Vamberk hrálo i 5 fotbalistů, kteří 2x týdně trénují a o víkendu hrají třeba proti Hradci. My zase měli v týmu 2 bojovná děvčata Áňu a Viki. Radovali jsme se 2x po vstřelení hezkých gólů Vašíka a Pavlíka ! Měli jsme i smůlu při trefování tyček, či břevna, Tom by mohl vyprávět ... Všichni dřeli, ať to byl Luky, Kuba, Dan, či druhý Tom a Pavlík. Hodně dětí z okresu dnes ví, že fotbal rádi hrajeme i v Rybné nad Zdobnicí. P.Kumpošt

Komentáře jsou vypnuty.